Kompleks Narciarski Murzasichle

W Murzasichlu znajduje się 6 wyciągów orczykowych. Kompleks Narciarski Murzasichle posiada trzy wyciągi o różnicy wzniesień ok. 38m i długości trasy 300-350m. Pozostałe trzy stoki o różnicy wzniesień ok. 35 - 48m, mają długość 240-300m.

zobacz więcej

Park linowy Stary Bór

Park zbudowany został w 2010 roku. Przy projektowaniu oraz budowie uczestniczyli ludzie związani na codzień z górami oraz mający bardzo duze doświadczenie przy budowie takich konstrukcji. Przygotowane zostały na początek dwie trasy o róznym stopniu trudności, przeznaczone dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. 

zobacz więcej

Kolej linowa na Kasprowy Wierch

Kolejka na Kasprowy Wierch to jedyna w Polsce wysokogórska kolej linowa. Droga na szczyt Kasprowego Wierchu liczy 4291,59 metrów, ale dzięki nam trwa zaledwie kilkanaście minut - wagoniki przewożą jednorazowo nawet 60 osób zimą, latem 32 osoby! Podróż ponad tatrzańskimi dolinami obfituje we wspaniałe widoki i dostarcza niezapomnianych wrażeń. 

zobacz więcej

Skocznie narciarskie

Wielka Krokiew imienia Stanisława Marusarza to największa spośród zakopiańskich skoczni narciarskich o punkcie konstrukcyjnym K120. Położona na północnym stoku góry Krokiew u zbiegu ulic Bronisława Czecha i Józefa Piłsudskiego, jest jednym z najpiekniejszych obiektów tego typu. Swoją urodę zawdzięcza naturalnemu położeniu pośród tatrzańskich lasów.

zobacz więcej

Muzeum Tatrzańskie

Muzeum Tatrzańskie jest jednym z najstarszych muzeów regionalnych w Polsce. W 1888 roku grono przyjaciół i sympatyków dra Tytusa Chałubińskiego utworzyło Towarzystwo Muzeum Tatrzańskiego, które doprowadziło jeszcze w tym samym roku do otwarcia pierwszej ekspozycji. 

zobacz więcej